Vertaisvetäjät

Liikuntavastaava Antti Virta puh. 0407438489

Nuorisovastaava ja Lihastautiliiton nuorisotoimikunnan pj Jasmin Toropainen jasmin.toropainen@lsly.fi

ALS-vertaistuki itse sairastavat ja omaiset Sinikka Sokero (myös Turun seudun ryhmätoiminta) sinikka.sokero@gmail.com puh. 040 012 8921

Satakunnan ALS vertaisryhmä Eija Helminen eijunposti@gmail.com

Satakunnan (Rauma ja Pori) vertaisryhmien vetäjä Erja Simonen puh. 045-356 6344

erja.johanna.simonen@gmail.com

Loimaan ja Salon vertaisryhmien vetäjä Eeva Anttila eeva.anttila@luukku.com

SMA vertaisvetäjä Eeva Anttila eeva.anttila@luukku.com

Myotonia yhteyshenkilö Mirka Reitti mirka.reitti@hotmail.fi

HMSN yhteyshenkilö Aino Mäkinen puh. 040 740 5149

SPT-jalkapallo Erik Lundell e.lundell@wippies.fi puh. 050 581 728