Vertaiset

Liikuntavastaava Antti Virta, puh. 040 743 8489

Nuorisovastaava ja Lihastautiliiton nuorisotoimikunnan pj sekä nud diagnoosivertainen Jasmin Toropainen jasmin.toropainen@lsly.fi, puh. 040 754 6242 (myös WhatsApp!)

ALS-vertaistuki itse sairastavat ja omaiset Sinikka Sokero (myös Turun seudun ryhmätoiminta) sinikka.sokero@gmail.com, puh. 040 012 8921

Satakunnan ALS vertaisryhmä Eija Helminen eijunposti@gmail.com

Satakunnan (Rauma ja Pori) vertaisryhmien vetäjä Erja Simonen, puh. 045 356 6344,

erja.johanna.simonen@gmail.com

Loimaan ja Salon vertaisryhmien vetäjä Eeva Anttila eeva.anttila@luukku.com

SMA perhe - vertainen Eeva Anttila eeva.anttila@luukku.com

Myotonia vertainen Mirka Reitti mirka.reitti@hotmail.fi

HMSN vertainen Aino Mäkinen, puh. 040 740 5149

SPT-jalkapallo Erik Lundell e.lundell@wippies.fi, puh. 050 581 7280